вівторок, 13 червня 2017 р.

Відкритий урок з читання

Читання
 Тема: Закріплення  букви  «ща». Опрацювання  текстів  «Дощ» та заклички (Супутник Букваря)

Мета:  закріпити  знання  про  звукове  значення  букви «ща»,  вдосконалювати  вміння  звуко-буквеного  аналізу  слів; навички  читання,  розвивати  увагу, мислення,  пам'ять; виховувати  любов  до  природи.

Обладнання:  хмари, крапельки ( 5 шт), сонце,  сонечка 9 шт, таблиці для  читання 9 шт, фішки,  малюнок  весни,  таблиця  з  квіточкою (Букви).

Хід уроку
І.Орг. момент.
Учитель :
Любі  діти, у наш  клас
Завітали  люди  щирі.
Привітайте  в  добрий  час
Гостей  посмішкою  й  миром.

Учні:
Ми вам  раді, люди добрі.
І вітаєм щиро  вас.
І  запрошуєм  ласкаво
На  урок  читання  в  1  клас

ІІ.Повідомлення  теми  і  мети уроку.
1.-Який  зараз  у  нас  урок?
-Яку  букву  вивчаємо?
-Що  ви  про  неї  знаєте?
-Наведіть  приклади  слів  з  цією  буквою.
-Молодці. От сьогодні  ми  теж будемо  читати  склади. Слова, тексти  з  буквою «Ща».
-Яка  зараз  пора  року? (Весна)
-Докажіть. Що  це  весна.
-Подивіться,  яка  весна  красуня! (малюнок  весни)
-Яка  гарна  природа!
-Скажіть, без  чого  не  ростуть  квіти,  дерева,  травичка, що  це таке? Відгадайте  загадку.


Сонце  вкрилося  хмарками,
Хтось  невидимий  в  імлі
Небо  синіми  нитками
Пришиває  до  землі (Дощ)
2.Викладіть  слово  дощ  на  набірному  полотні.
-Скільки  складів  у  слові? 1
-Фішками  позначте звуки.
-прокоментуйте. Скільки  звуків,  а  скільки звуків? Чому?
-Оживіть  звуки. Гра  «Живі  звуки» Молодці.

3.Діти,  до  нас  на  урок  нахлинули  хмарки. А  що буває  з  хмарок?
(йде  дощ)
Так, з наших    хмаринок  крапають  чарівні  крапельки  з  завданнями.  Якщо  ми їх  виконаємо, то  хмарки здивують  нас  приємним сюрпризом.

ІІІ.Повторення  вивченого.
1. Подивіться,  яка  гарна  квіточка  виросла  з  першої  крапельки.


РОЗВИТОК  АРТИКУЛЯЦІЙНОГО  АПАРАТУ
-Давайте  покажемо,  як  пахнуть  весняні  квіти? (нюхають)
-Як  дме  весняний  вітерець. (діти  дують)
-Бджілки  вилетіли з  вуликів  і  прилетіли до  квіточки (дзу-дзу)
-Джмелик  прилетів  до  квітки (джу-джу-джу)
-Листочки  зашелестіли  (ш-ш-ш)
 -Пішов  дощик  (кап-кап-кап)
2.Читання  складів
-прямих
-обернених
-Молодці!
3.Пригадаємо  віршик  про  дощик
Ще  дощ  іде,  періщить  злива.
Щенятко  вимокло, як  хлющ,
А  щиглик. Щебетун  щасливий,
Щебече, пурхнувши  на  кущ.
-читання  хором,  вибірково  2-3  учні.
4.А  ця    крапелька (показую  на  2  ) пропонує  почитати  слова  на  картках.
Індивідуальна  робота
Щ
Ща
Щоб
Щука
Щодня
Щедрий
Вітрище
Щедрівка
Щедрувати
Щигленятко
Щонайбільше

-читання  самостійне
-ланцюжком
-гра  «Вовк-заєць)  (за  варіантами)

ІV.Наступна   крапелька  пропонує відправитись    на «Поляну
Відпочинку»,зробити невеличку фізхвилинку.
ФІЗХВИЛИНКА
Білі гуси  налетіли,
Все  подвіря  стало  білим,
Поклювали, походили,
Піднялися  тай  полетіли.
Гуси летять, відлітають,
А діти тихенько за  парти  сідають.

-А  ви не  забули  про  сюрприз,  який  для  нас  приготували  хмарки?
Молодці.
V.Робота  над новим  матеріалом.
-А тепер  завдання  від  наступної  крапельки.  Це  читання  текту  «Дощ»  у  зошиті  «Супутник  Букваря»
1.Перед  читанням  тексту  познайомимося  зі  словами,  які  зустрінуться  в ньому  і можуть  бути  вам  незрозумілими.
СЛОВНИКОВА  РОБОТА
Прилинули                    зашелестів
Принесли
Лагідний
Прямий
Затанцював
Читання  слів  хором . пояснення  значень незрозумілих.

2.А тепер  сіли зручненько  і  послухайте  текст. Потім  мені скажете  Чому  він  має  таку  назву  «Дощ»
-Читання  тексту  вчителем
3.Робота  над  розумінням  прочитаного
-Про  що  цей  текст?
-Що  принесли  хмари?
-Який  дощ  пішов?
-А  як  це  дощ  затанцював?
-Чому  все, що  попало  під  дощ, зраділо  йому?

3.А  зараз  повчимося  читати  текст, почитаємо  його  ланцюжком. Під  час  читання  звертайте  увагу  на  розділові  знаки,  нові  слова.

4.Вибіркове читання.
-Будьте  дуже  уважними. Знайдіть  в  тексті  і  прочитайте:
-Який  дощ  принесли хмари?
-Порахуйте,  скільки  слів  з  буквою «ща»  в  тексті. Прочитайте  їх.

5.Діти, а може  хтось  із  вас  знає, яку  пісеньку  співають  діти,  щоб  пішов  дощ? Це такий  чарівний  вірш –закличка, якщо ви схочете,  прочитаєте  його  і  піде  дощ.
Послухайте. Читаю я.

Іди, іди, дощику,
Зварю тобі  борщику,
Мені  каша,  тобі борщ,
Щоб  рясніший  ішов  дощ.

-Вивчення  напямять.
-Хто запам’ятав? (Діти розказують)

VІ.Закріплення  вивченого.
-Діти , ви не  забули  про  сюрприз?
-Наступна  крапелька  хоче, щоб ви  пограли    в  гру  «Добери  пару»
Працювати  будете  в  парах.
Ваше  завдання,  з’єднати  слова  в  пари, але  так,  щоб за  змістом було  правильно. А  потім, до  слова, де  є  буква  «ща» викласти  звукову  модель.
 1) пара
Смачний          ящірка
Зелений           =--о--о
Сильний
прудка
2) пара
Смачний          борщ
Зелений           -о---
Сильний
прудка
3) пара
Смачний          кущ
Зелений           -о--
Сильний
прудка
4) пара
Смачний          дощ
Зелений           -о--
Сильний
прудка
 Кожна  пара  звітує,  про  те, з яким  словом  з’єднала, які  звуки  в  словах.

VІІ.Підсумок  уроку.
-Діти, дивіться, ми  виконали всі  завдання  крапельок. І їх  не  залишилося.
-Молодці.  Урок  пройшов  немарно. А зараз я  хочу  взяти  у  вас  інтерв’ю Дайте  відповіді  на  запитання.
Гра  «Мікрофон»
-Яку   букву  вивчали?
-Які  звуки  вона  позначає?
-назвіть слова  з  буквою «ща»
-Сподобався  урок? Чим? 
-А тепер,  як  ми  прибрали всі  крапельки,  то приберемо хмарки, і  подивимося  на  сюрприз.
-СОНЕЧКО!Дивіться, яке  воно  веселе. Чому  воно  веселе?
Воно  дякує  вам за  те,  що  ви  гарно  попрацювали  і  звільнили  його  від  хмарок. Сонечко  дарує  вам  на  згадку  часточку  себе, маленькі  сонечка, з  побажаннями. (Роздаю)
-Що ж  побажало  сонечко?
 (Діти читають)Здоровя, успіхів, щастя.
А що  цікавого є  в  цих  словах (що  там  є  слово  з буквою «ща»)

Урок  закінчено.

2 коментарі: